Płochacz pokrzywnica

Płochacz pokrzywnica - objęty ścisłą ochroną gatunkową w Polsce

Współpraca OTOP i marki Vivara

Vivara i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) nawiązały współpracę, aby poprawić warunki życia ptaków żyjących w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Połączyliśmy siły, aby wspólnie wspierać różnorodność biologiczną w Polsce, oferując wysokiej jakości produkty dla ptaków, które są też przyjazne dla środowiska.

Wybrane produkty w sklepie Vivara zostały zatwierdzone przez OTOP. Dzięki tej rekomendacji masz pewność, że przyniosą wiele korzyści ptakom odwiedzającym Twój ogród, działkę czy balkon.

Nasze produkty są szczególnie polecane tym wszystkim, którzy chcą zadbać o ptaki zimujące w okolicy - zapewnić im pożywny pokarm i bezpieczne schronienie. Wszystkie nasze produkty są wstępnie testowane pod kątem bezpieczeństwa, skuteczności i trwałości. 

Poznaj OTOP

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) jest jedną z największych organizacji chroniących polską przyrodę. To pozarządowa organizacja członkowska, która od momentu powstania w 1991 r., chroni dzikie ptaki w Polsce oraz miejsca, w których żyją. Działania OTOP-u są wspierane przez setki wolontariuszy. 

Do głównych zadań, których realizacji podejmuje się OTOP, należą:

  • czynna ochrona przyrody
  • monitoring ptaków
  • kształtowanie polityk wpływających na środowisko
  • współpraca z innymi polskimi i zagranicznymi autorytetami oraz organizacjami pozarządowymi
  • działania edukacyjne
     

Dowiedz się więcej o OTOP, odwiedzając oficjalną stronę organizacji.

© Michał Kotarbiński

Budka lęgowa Barcelona trocinobetonowa (brązowa)

Budka lęgowa Barcelona trocinobetonowa (brązowa)

Vivara - nasza misja

Vivara to zespół pasjonatów i ekspertów, których misją jest wspieranie bioróżnorodności za pomocą produktów przyjaznych środowisku. Wspieramy ideę małych kroków, dzięki którym każdy może pomóc w rozwoju bioróżnorodności w swojej okolicy.

Dostarczamy też pomysły i rozwiązania, które ułatwiają tworzenie siedlisk dla ptaków i zwierząt - w ogrodach, na działkach, aż po duże tereny zielone i obszary miejskie. Jesteśmy obecni nie tylko w Polsce, ale także we Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii i Belgii.