Jak stworzyć przyjazną środowisku przestrzeń

Posadź rośliny

Jak stworzyć ogród lub balkon pełen życia?

Niezależnie od pory roku Twój balkon czy ogród mogą zawsze służyć jako miejsce gdzie ptaki, owady czy małe ssaki mogą znaleść coś dla siebie. Natura potrzebuje naszego wsparcia dlatego kreujmy nasze otoczenie świadomie, ekologicznie i w zgodzie z naturą.

Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki na pewno możesz dopasować swoje upodobania i potrzeby ulubionych zwierząt w zależnosci sezonu i pogody za oknem. Rośliny w Twoim otoczeniu to główne siedlisko dla pszczół, ptaków i motyli. Zadbaj więc aby było ich jak najwięcej, możesz również zaoferować swoim małym przyjaciołom specjane hotele dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Miejsce, w którym zwierzęta mogą odpoczać i się schować jest również bardzo ważne.

Dokarmiaj ptaki każdej pory roku

Dokarmiaj ptaki każdej pory roku

Ptaki zawsze wybierają pożywienie, które mogą same zdobyć w naturze. W razie niepowodzenia trafiają dopiero na żerowisko. Dzięki dodatkowemu jedzeniu w Twoim ogrodzie pomagasz im przetrwać i wspierasz przedłużenie gatunku. Dlatego dodatkowe pożywienie przyda im się o każdej porze roku.

Nasze pokarmy dla ptaków
Zaoferuj wogę

Zaoferuj wogę

Nie powinno zabraknąć w Twoim ogrodzie również wody. Jest ona niezbędna dla ptaków ponieważ pomaga utrzymać ich pióra w dobrej kondycji oraz pozbyć się pasożytów. Oferując im wogę możesz cieszyć się widokiem ich cudej kąpieli.

Poidełka dla ptaków
Zaoferuj wogę

Zawieś budki lęgowe

Nawet jeśli sezon lęgowy jest już w pełnym rozkwicie, nadal warto wieszać budki lęgowe. Niektóre gatunki ptaków mają kilka lęgów w sezone.

Nasze budki lęgowe
Ustaw hotele dla owadów

Ustaw hotele dla owadów

Owady są bardzo ważne w Twoim ogrodzie Pszczoły dbają o zapylanie kwiatów, ziół i drzew owocowych – tylko wtedy rośliny mogą wydać owoce. Pomóż pszczołom nie tylko pokarmem (rośliny przyjazne pszczołom), ale także budką dla owadów.

Produkty dla owadów